ליווי רוחני  |  ליווי רוחני

 

 מחלה או משבר גופני, מציבים בפני האדם ובני משפחתו קשיים ואתגרים רבים. ברמה הגופנית, הרגשית הנפשית והרוחנית.

 

נמצא שרוחניות יכולה לעזור בהתמודדות עם הקשיים והאבדנים הכרוכים בחוויה של מחלה מאיימת חיים ו/או עם התהליך של סוף החיים. התמודדות מורכבת זו, מפגישה אותנו עם המודעות לסופניות שלנו, וזו חושפת אותנו לחיפוש אחר "משמעות העל" או לחיבור עם החלק האין-סופי שבנו. תהליך זה כרוך במפגש עם קשיים ומצוקות פיזיות, רגשיות, חברתיות, ורוחניות. במקביל הוא עשוי גם להוות פתח לחקירה והתפתחות עצמית, הזדמנות לשיפור תחושות של אינטימיות ואוטנטיות עם העצמי, עם הסביבה ועם מעגל החיים והמוות בכלל. בעוד החולה ובני משפחתו זקוקים כידוע, לטיפול תומך ברמה הפיזית-רפואית, רגשית, חברתית ומערכתית - אך גם לזו הרוחנית.

מלווה רוחני, הינו אדם המבקש ללוות את האדם השרוי במצוקה,להיות עימו,להקשיב לו ולסייע לו על ידי חיבור למקורות הכוח וההשראה האישיים שלו.
גם כשאין תרופה, תמיד יש הזדמנות לריפוי. החיפוש אחר תכלית ומשמעות, הוא הבסיס של החיבור הרוחני.
הריפוי מתרחש ברוחו של האדם, בהשבת תחושת השלמות של האדם, במתן תקווה ומשמעות.

 

הכלים בליווי הרוחני מגוונים ושונים מאדם לאדם, מתוך הנחה שלכל אדם יש את הדרך הייחודית שלו לחיבור למשאבי הרוח ולכוחות הריפוי הפנימיים שלו.
באמצעות כלים כמו:הקשבה, טכניקות הרפיה ונשימה, תפילה אישית, מדיטציה, מוזיקה, עבודה במגע ובתנועה, התנסות בדמיון מודרך, יצירה ועוד, מתאפשר חיבור שכזה. המטפל והמטופל חולקים חיבור עמוק בתהליך מקודש זה.

 

תפקידו של המלווה הרוחני מתבטא בין השאר בלהיות נוכח, להושיט יד לחולה, כל חולה על פי דרכו וכל משפחה על פי אמונותיה. במרחב הנ"ל נשאלות שאלות רבות קשות וכואבות ומתרחש הניסיון למצוא תשובות אמת על ידי החולה הנוטה למות כשהמלווה הרוחני לצידו.

הליווי הרוחני ניתן לחולים ולבני משפחתם ללא הבחנה של גזע, דת, מין ולאום ותוך התחשבות בצרכים תרבותיים ודתיים, הן לאנשים מאמינים (בכל סוג של אמונה) והן לאנשים שאינם מאמינים.

 

ליווי רוחני איך זה ניראה במציאות שלי?

אני עוסק באימון של אנשים ורואה בכך את יעודי.

 אני בוגר של ביה'ס "מצוינות באימון" של חברת "Emotion" בית הספר לאמון אונטולוגי, כמו כן למדתי אימון קבוצות במכללה לאימון Coachme   . סיימתי קורס ליווי רוחני של עמותת אחווה בשיתוף פעולה עם בית בלב , בתי החולים הסיעודיים של קופת חולים מכבי. כמו כן  למדתי NLP קורס Practitioner.

 

בחרתי בתחום האמון כקרירה שלישית מתוך הידיעה שזו דרך אפקטיבית להפקת תוצאות מרשימות בטווח זמן קצר וחוויתי זאת על עצמי במהלך הכשרתי. תהליך האימון יוצר מודעות עצמית גבוהה ומביא לבהירות מחשבתית מדהימה.

הנושא המרתק והמאתגר אותי מכל הוא החמלה, במסגרת חקירתי את החמלה האנושית הגעתי לאימון של אנשים חולים במחלות מסכנות חיים ואת זה אני עושה עם אותם חולים שרוצים למרות מחלתם להתעורר ולהגשים את חלומותיהם או מתכוננים לפרידה בשלום מהקרובים להם כאן.

 

כול מה שלמדתי ואני יודע אינו רלוונטי בתהליך הליווי. אני "עושה" בעצם רק שני דברים בתהליך הליווי.

אני נוכח ואני מקשיב. מכאן פתוחה הדרך לדברים לקרות ולהיות.

 

בתהליך זה אני מיישם את כול הטכניקות והידע שלי בתחום האימון ומביא תמיכה לחולה, לבני משפחתו ואולי אף לצוות הרפואי הסובב והמטפל בחולה.

 

איני מחליף אף אחד, איני מייעץ לאף אחד ואיני אומר לאף אחד מה לעשות או מי להיות.

מתוך נוכחותי והקשבתי והשיקוף שלי למי שמדבר איתי את המציאות עליה הוא מוכן לשתף אותי , הדברים קורים ופריצות הדרך מתרחשות.

 

 ניתן להיפגש איתי ואשמח להרחיב ולתת דוגמאות מתוך הניסיון שלי עם חולים ואנשים שליוויתי.

פרטי ההתקשרות איתי למטה.

 

 

ברכות לשפע ואור

 

רוסו מנחם , מאמן הווייתי ומלווה רוחני

תעודת סיום קורס ליווי רוחני  קורס ליווי רוחני שנה ב'  קורס ליווי רוחני שנה ב' תכנים

שינוי קריירה באמצע החיים ערוץ 2 הופעתי במגזין בערוץ 2 מאמרים חדשים בנושא הווייה  ראו המלצות , מאמרים.  חלומות מתגשמים  איך הופכים חלום למציאות...  רוצים לדעת איך נשמע אימון במציאות? לחצו עלי.... פורום מאמנים הפורום סגור לרגל החגים.. ברכות ברכות לשפע, אור והצלחה. התקשר עכשיו > 052-4033850